Kisvárdai Szakképzési Centrum

OM kód: 203043/007 | 4900 Fehérgyarmat Iskola köz 2.

Kisvárdai SZC Fehérgyarmati Móricz Zsigmond Szakképző Iskola

HírekKözérdekű adatokKRÉTA
Széchenyi 2020

2023. júl. 19.

Pv

Erasmus+

Fehérgyarmati diákok Németországban teljesítettek nyári gyakorlatot az Erasmus+ programnak köszönhetően.

Erasmus+

SAJTÓKÖZLEMÉNY

Fehérgyarmati diákok Németországban teljesítettek nyári gyakorlatot az Erasmus+ programnak köszönhetően!

A Kisvárdai SZC Fehérgyarmati Móricz Zsigmond Szakképző Iskola tanulói az intézmény története során először kaptak lehetőséget arra, hogy a kötelező nyári szakmai gyakorlatot külföldön, Essen városában teljesítsék. Az Erasmus+ program támogatásával 2023. július 16. és 29. között 15 diák dolgozott a városban szakácsként, pincérként és a szállodaipar területén.

A projekt legfontosabb célja az volt, hogy a tanulók szakmai és nyelvtudását egyaránt fejlesszék egy új környezetben. Az igazgató, az intézmény vezetője elmondta: “Iskolánknak meghatározó tapasztalat volt a külföldi program, mellyel a diákoknak nemcsak szakmai készségei, de nyelvtudásuk is fejlődött.”

A tanulókat a két hét során kísérőtanárok is segítették, garantálva ezzel, hogy a munka mellett a fiatalok a német kultúra és hagyományok széles spektrumával is megismerkedhessenek, segítették a szabadidő hasznos eltöltését, különösen hétvégén.

Az Erasmus+ program környezettudatossági elvei szerint a diákok és tanáraik vonattal utaztak, így nemcsak környezetkímélő módon, de egyben gazdaságosan is megvalósítva a projektet.

Ez a kezdeményezés nemcsak a diákok, hanem az egész iskolaközösség számára új perspektívákat nyitott és hozzájárult ahhoz, hogy az intézmény még inkább részese legyen a nemzetközi oktatási környezetnek.